Temel törenle atıldı! Meram’a yeni hükümet konağı yapılıyor

Meram Kaymakamlığı ve çok sayıda ilçe müdürlüğünü aynı çatı altında toplayacak Meram Hükümet Konağı’nın temeli törenle atıldı. Çalışmanın yılbaşından önce bitirilmesi planlanıyor.

Temel törenle atıldı! Meram’a yeni hükümet konağı yapılıyor

Bünyesinde, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Tüketici Hakem Heyeti Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığını barındıracak olan Meram Hükümet Konağının temeli düzenlenen törenle atıldı.

temel-torenle-atildi-merama-yeni-hukumet-konagi-yapiliyor.jpg

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’A BİR HİZMET DAHA KAZANDIRACAK OLMANIN HEYECANINI YAŞIYORUM”

Bu önemli yatırımın Meram’a kazandırılıyor olmasından dolayı büyük mutluluk ve heyecan yaşadıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeni bir ilçe merkezi oluşturma yolunda sona yaklaştıklarını belirtti. Belediye binasının bölgeye taşındıktan sonra en önemli eksikliğin ilçe müdürlüklerini ve kaymakamlığı bir tek yapıda toplanması olduğunu ifade eden Başkan Kavuş, “Belediye binası ve Hükümet Konağıyla, alışveriş merkeziyle, iki çarşısı ve hafif raylı sistemin de sonuçlanmasıyla bu bölge Meram’ın kendine yakışır merkezlerinden biri olacak. Konak tamamlandığında vatandaşlarımız Meram adına alabileceği hizmetlerin çoğuna ulaşabileceği bir bölge olacak. İnşaatımız bir süre önce başlamıştı ama biz bu mutluluğu hemşehrilerimizle paylaşabilmek adına bu programı düzenledik. Bir sorun yaşanmazsa Hükümet Konağımız yıl sonundan önce hizmet vermeye başlayacak. Bu yatırımın Meram’a kazandırılmasında katkı sunan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, bize her noktada desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, bizim her projemizde ya içinde olan ya da destek veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve Meram Kaymakamı Resul Çelik’e şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

temel-torenle-atildi-merama-yeni-hukumet-konagi-yapiliyor-001.jpg

KAYMAKAM ÇELİK; “YAPI HİZMETLERİMİZE GÜZELLİK KATACAK”        

Daha sonra söz alan Meram Kaymakamı Resul Çelik ise “Meram Hükümet Konağının temel atma töreninde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyerek başladığı sözlerini yatırım hakkında bilgi vererek sürdürdü; “Projenin ihalesi 2017 yılında gerçekleştirildi. TOKİ’ye devredilmesinden sonra süreç hızlandı. Müteahhit hemen işe başladı. Şu an inşaat hızlı bir şekilde ilerliyor. Allah kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin. Yapılan bu yatırımla birlikte merkezi hükümetin bütün ilçe teşkilatları bu binada toplanacak. Verilecek hizmetlere güzellik katmasını temenni ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” 

BAŞKAN ALTAY; “MERAM’IN VE KONYA’NIN YARINLARINI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Sözlerine hayırlı bir yatırım için bir araya geldiklerinin altını çizerek başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, temeli atılan Hükümet Konağı’nın hizmete başlamasıyla bu bölgenin Meram’ın cazibe merkezlerinden biri olma özelliğini artıracağına vurgu yaptı. Meram Kaymakamlığı ve ilçe müdürlüklerinin dağınık olmasının vatandaşlara hizmette zorluklar yaşattığını ifade eden Başkan Altay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hükümet Konağının hizmete başlamasıyla bu zorlukların önüne geçmiş olunacak. Çoğu Meram Belediyesine komşu olarak bir arada olacaklar. Büyükşehirlerde trafik sorununu çözmenin en önemli yollarından biri de alt merkezler oluşturmak. Burası bir alt merkez olarak bizlere bu hizmeti de dolaylı olarak vermiş olacak. Marka değeri yüksek Meram’a hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte Meram’ın yarınlarını daha güzel hale getirmek için çalışıyoruz. Son Durak çalışmalarında son aşamaya geldik. Tavusbaba’da yoğun bir gayret içindeyiz. Meram’da imarı tamamlanan yerlerde yeni caddelerle ilgili çalışma yürütüyoruz. Meram’ın yarınları çok daha güzel olacak. Hükümet Konağı hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

temel-torenle-atildi-merama-yeni-hukumet-konagi-yapiliyor-002.jpg

VALİ ÖZKAN; “KONYA BELEDİYELERİ, VATANDAŞLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN YOĞUN ÇALIŞIYOR” 

Konya’ya ve Meram’a hizmet etmenin gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirten Konya Valisi Vahdettin Özkan da gerek büyükşehir belediyesinin gerekse ilçe belediyesinin Meram’a katkı sunmak amacıyla büyük bir heyecanla tüm ekipleriyle çalıştıklarını belirterek, “Her Konya Büyükşehir Belediyesini hem Meram Belediyesini bu özellikleriyle tebrik ediyorum. Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın huzurunu, refahını artırmak ve sosyal gelişmişliğine katkı sunmak amacıyla yükselen bu bina ile Meramlılara hizmetin daha rahat gidecek olması alkışlanacak bir hizmet. Konya’da bu tür hizmetler Türkiye genelinden daha yaygın ve nitelikli yürütülüyor. Konya bu özelliği ile öne çıkıyor. Pandemi sürecinde ihracatın azalması beklenirken Konya’da rakamlar arttı. 2 milyar doların üzerine çıktı. Konya’nın küresel anlamda rekabet gücünün arttığının göstergesidir bu. Binaların ve kurumların varlık sebebi insanlarımıza hizmet etmek içindir. Bu yapının da vatandaşlarımıza hizmeti artırmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

AHMET SORGUN; “PANDEMİ SÜRECİNDE DAHİ YATIRIM PROGRAMIMIZ DEVAM ETTİ”

Törende son olarak söz alan Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da binaların, yapıların ve şehirlerin de ruhu olduğuna vurgu yaptı. Cumhurbaşkanlığı yatırım programında Türkiye’de ki her yatırım için ödenek ayrıldığını hatırlatan Ahmet Sorgun, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu salgın sürecinde dahi tüm yatırımlarımız devam etti. Biz yapmaya devam ederken yıkım ekibi de boş durmadı. Bir tarafa inşa etmeye çalışırken diğer taraf hep yıkmaya çalıştı. Herkes fıtratının gereğini yapıyor tabi. Biz eser yapma siyasetimizi sürdüreceğiz. Onlar ise milletin kutsallarıyla değerleriyle oynamayı sürdürüyorlar. 15 Temmuz’da yedikleri sille yeterli gelmemiş demek ki. Ama milletimiz sabırlı ve vakarlıdır. Günü geldiğinde milletin değerleriyle alay edenlere, milletin ezanı ve Kabe’siyle uğraşanlara öyle bir tokat vurur ki. İnşallah bu yatırımımızda en kısa zamanda hayırlarla neticelenir, nice nice hizmetler verir. Açılışını yapmak ta nasip olur.  Burada olduğu gibi birlik ve beraberlik olduğu sürece Allah hizmetlerimize bereket veriyor. Bugün zemheri çıktı, bu milletin zemherisi de AK Parti iktidarıyla çıkmıştı. Önümüzdeki yıllar bugünlerden çok daha güzel olacak.”

temel-torenle-atildi-merama-yeni-hukumet-konagi-yapiliyor-003.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.