Tıbbi atıklarla yapılan teknolojik ürünler Konya'da sergileniyor

Konya’da Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi düzenlendi. Sergide teknoloji bağımlılığına dikkat çekildi.

Tıbbi atıklarla yapılan teknolojik ürünler Konya'da sergileniyor

Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evinde N.E Ü. Kamil Akkanat Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Terapi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencileri tarafından açılan sergide tıbbı atıklardan teknolojik ürünler tasarlandı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Seydişehir Kamil Akkanat Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Tuba Korkmaz Aslan , Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Işın Cantekin tarafından açılışı yapılan sergi Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Serginin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Günümüzde dijital ve teknoloji bağımlılığı en büyük sorun haline gelmiştir. Özellikle teknolojik alandaki gelişmeler neticesinde sosyal hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen teknolojik aletlerin olumsuzluklarına dikkat çekmek için Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evimizde Üniversitemizin ilgili bölümleriyle sergi gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin hayal dünyasından esinlenerek tıbbı atıklardan hazırlamış olduğu çalışmalar çok güzel bu anlamda önemli bir farkındalığa imza atıyor. Her biri birbirinden ayrı anlamlı ve mesaj içeriyor, emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

tibbi-atiklarla-yapilan-teknolojik-urunler-konyada-sergileniyor.jpeg

Serginin açılış kurdelasını Dekan Yarımcısı Tuba Korkmaz Aslan ile birlikte kesen Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sergilenen çalışmaları inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı.

tibbi-atiklarla-yapilan-teknolojik-urunler-konyada-sergileniyor-001.jpeg

tibbi-atiklarla-yapilan-teknolojik-urunler-konyada-sergileniyor-002.jpeg

Haber Dairesi (Konya Haber)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.