Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen Skeet 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Kupası yarışlarında dikkat çeken bir ikili var. Konyalı sporcular Fatih Baran ve oğlu Ahmet Baran aynı yarışta birincilik için yarışıyor.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 1](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _1_.jpg)
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunca organize edilen Skeet 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Kupası yarışları Konya’da yapılıyor.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 2](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _4_.jpg)
Karatay Saraçoğlu Mahallesindeki Konya Trap ve Skeet Poligonunda gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye geneli ve KKTC’den 81 sporcu başvuru yaptı. Başvuruların 12’si kulüp, 3’ü ise ferdi olarak kayıtlara geçti.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 3](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/baba-ve-oğlu-son.jpg)
GÖZLER BU İKİLİNİN ÜZERİNDE
Yarışlara katılanlar arasında Karatay Belediyespor Atıcılık Takımı sporcuları Fatih Baran ile Ahmet Baran da var. Gözler, baba ve oğlunun üzerinde.
İkisi de 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Kupası için yarışıyor.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 5](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _7_.jpeg)
HABER DAİRESİ'NE KONUŞTU
Baba Fatih Baran, Haber Dairesi muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Ahmet Baran'ın atıcılık sporuna 12 yaşında başladığını söyledi. İlk başlarda yakınları tarafından çok eleştirildiğini söyleyen Baran, “İlk günlerde bana niye oğlunu bu spora başlattın diyenler, Ahmet Milli sporcu olup Türkiye rekorları kırmaya başladıktan sonra aslan torunum, aslan yeğenim demeye başlayıp sahip çıktılar.” dedi.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 6](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _2_.jpg)
TÜRKİYE’DE İLK
Oğlunun elde ettiği başarılarla gurur duyduğunu belirten Fatih Baran, “Türkiye’de hiçbir branşta baba-oğul olarak birincilik kürsüsüne çıkan yok. Doğru, düzgün ve spor ahlakına uygun şekilde çalışmalarına devam ettiği sürece birçok başarılar elde edeceğine şüphem yok. Her sporcunun hayali olimpiyatlardır. Benim hayalimi Ahmet, fazlasıyla gerçekleştiriyor.” diye konuştu.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 7](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _5_.jpeg)
“DÜZENLİ ÇALIŞIYORUM”
Çok küçük yaşlarda babasını atış yaparken izlemeye gittiğini ve onun desteğiyle bu spora başladığını ifade eden Ahmet Baran da düzenli olarak çalışmalarına devam ettiğini söyledi. 19 yaşındaki Baran, “Hedefim, ülkemi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek.” ifadelerini kullandı.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 8](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _8_.jpeg)
YARIN SONA ERECEK
Milli Takıma en çok sporcu gönderen illerin başında gelen Konya’da gerçekleştirilen Skeet 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Kupası yarışları yarın (21 Temmuz 2024 Pazar) sona erecek.
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 9](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _6_.jpeg)
![Türkiye’de ilke imza atan baba ve oğlu Konya’nın gururu 10](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Trap Skeet Konya Fatih Baran ve Ahmet Baran _1_.jpeg)
![](https://haberdairesi.com/d/author/18_s.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.