Bu sergideki fotoğraflar Selçuklu'yu anlatıyor

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında bir çok projeye katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda değerlendirilen Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği’nin projesi olan “Selçuklu Fotoğraf Sergisi” Selçuklu’nun günlük yaşantısından pek çok kesitin yer aldığı fotoğrafları sanatseverlerle buluşturdu.

Bu sergideki fotoğraflar Selçuklu'yu anlatıyor

Selçuklu’ nun yaşam kalitesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Proje Destek Programı 4. Yılında 43 proje hayata geçti.  

"Selçuklu’da her fikir değerli" temasıyla yola çıkılan Proje Destek Programı şehrin sosyal, kültürel ve pratik uygulama alanlarına katkı sağlıyor. Sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve vakıflarla birlikte birçok proje gerçekleştiren Selçuklu Belediyesi,  Proje Destek Programı duyurusuna çıkarak üretilen  her türlü fikri değerlendirmeye sunuyor ve komisyon tarafından değerlendirilerek seçilen projeler Selçuklu’nun toplumsal hayatına katkı sağlıyor.

Bu projelerden bir tanesi olan ve Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından sunulan “Selçuklu Fotoğraf Sergisi” projesinin fotoğrafları da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  50 fotoğraf karesinden oluşan sergide Selçuklu’nun yaşam alanlarından çeşitli kesitler yer alıyor. Selçuklu ilçesi sınırları içersinde bulunan mekanlarda çekilen fotoğraflar her karesiyle Selçuklu’yu anlatıyor.

Şehrin sosyal-kültürel hayatına yön veren Selçuklu Kongre Merkezi’nde sergi alanında bulunan ve farklı fotoğraf sanatçılarının kadrajından çıkan 50 adet fotoğraf Selçuklu’nun bir anlamda günlük yaşam arşivini oluşturuyor.

Çok fazla kıymetli eser içinden seçilerek oluşturulan Selçuklu Fotoğraf Sergisi 16 Eylül tarihine kadar saat 13:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.