AK Parti'de Yunak ve Akşehir İlçe Kongreleri gerçekleştirildi

AK Parti Yunak ve Akşehir İlçe Kongreleri gerçekleştirildi. Kongreler sonucunda Yunak’ta Tahir Kuru nöbetini Cihat Şekeroğlu’na devrederken Akşehir’de Abdurahman Çardakoğlu yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

AK Parti'de Yunak ve Akşehir İlçe Kongreleri gerçekleştirildi

AK Parti Konya’da ilçe kongrelerine Yunak ve Akşehir ile devam edildi. Kongrelere AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekili Orhan Erdem, İl Başkan Yardımcıları, Yunak ve Akşehir Belediye Başkanları, İlçe ve Bölge Koordinatörleri ile teşkilat mensupları katıldı. 

k3.jpg

“İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti’de kongrelerin bir yenilenme ve tazelenme dönemleri olduğunu ifade eden AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Geride bıraktığımız 19 yılda pek çok farklı kademede pek çok dava arkadaşımız partimizde görev aldı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En büyük teşekkür ise partimizi kurulduğu günden bu yana güçlü bir şekilde destekleyen hemşehrilerimizedir. Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti, Türkiye’yi nasıl daha güçlü kılabiliriz, gelecek nesillere nasıl daha büyük bir ülke bırakabilirizin çabası içindedir. Bizler de AK Parti teşkilatları olarak inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. 7. Olağan İlçe Kongre sürecimizde artık sona yaklaştık. Gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizin ilçelerimize, partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Görevi devreden başkanlarıma bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyor; yeni seçilen ya da nöbetine devam eden ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine başarılar diliyorum.”

k2.jpg

“AK PARTİ ÜLKEMİZİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN ÖNCÜSÜ OLDU”

18 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’nin çok önemli bir ilerlerme kaydettiğine değinen AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “AK Parti iktidarları ülkemizin yeniden dirilişinin öncüsü oldu. Bugün Azerbaycan Ermenistan’ın karşısında güçlüyse bu Türkiye güçlü olduğu içindir. Bugün Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan diye bir vatanımız olduğunu fark ettiysek bu ülkemizde güçlü bir iktidar olduğu içindir. Bugün Kuzey Kıbrıs’taki Türkler sağlıkla seçim yapabiliyorsa Türkiye var olduğu içindir. Şu anda Doğu Akdeniz’de ABD ve Rusya dâhil 11 tane ülke var. Bunların birçoğunun Akdeniz’e kıyısı bile yok ama bölgede sismik gemileriyle arama yapan bir Türkiye istemiyorlar. Kısacası sadece Türkiye demek bu topraklardan daha fazlasıdır. Ülkemizin kıymetini bilip liderimizin arkasında duracağız. Geleceğe daha umutla bakıyoruz. Hep birlikte Konyamız için ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

k5.jpg

Kongreler sonucunda Yunak’ta Tahir Kuru nöbetini Cihat Şekeroğlu’na devrederken Akşehir’de Abdurahman Çardakoğlu yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

k6.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.