Akyürek: Füze ateşlendi ve Konyamız yükselişe geçti

AK Parti Konya Milletvekili veT BMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti hükümetleri döneminde Konya'nın çok önemli bir mesafe aldığını belirterek " 2002-2003 yıllarında Konya için rampadaki bir füze ve ateşlenmeyi bekliyor diyorduk. Hamdolsun rampadaki o füze ateşlendi ve Konyamız yükselişe geçti” dedi.

Akyürek: Füze ateşlendi ve Konyamız yükselişe geçti

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

AK Parti Konya Milletvekili TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek AK Parti Konya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Konya ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Basın Toplantısında Tahir Akyürek’e İl Yönetim Kurulu Üyeleri Hayriye Hümeyra Saçkesen ve Yaşar Köklü eşlik etti.

Türkiye’nin içerde ve dışarda çok yoğun bir gündeminin olduğunu ifade eden Tahir Akyürek, “Türkiye çok özel bir coğrafyada önemli bir geçmişe sahip bir ülke olduğu için gündemi de ona göre yoğun oluyor. İçinde bulunduğumuz Ağustos ayı Türk tarihi açısından da çok önemlidir. Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümünü idrak ediyoruz. 1071 Malazgirt Zaferi, Anadolu’nun vatan olarak bizlere miras bırakılmasının başlangıcı ve Anadolu kapılarının milletimize açıldığı tarihtir. Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu Devleti, Malazgirt zaferinden sonra Anadolu’yu bize ebedi miras olarak bıraktılar. Bizler de bu mirasın günümüzdeki taşıyıcılarıyız. Bu vesileyle Malazgirt zaferinin mücahit komutanı Sultan Alparslan başta olmak üzere o günden bu güne bize bu şerefli geçmişi miras bırakan ecdadımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan PENÇE-3 Harekâtı ile ilgili de konuşan Akyürek "Ülkemiz sınırlarımızın içinde ve dışında operasyonlarına devam ediyor. Bu kapsamda vatanımızın birliği ve beraberliği için evlatlarımızı şehit veriyoruz. Son olarak sınır güvenliğimizin korunması amacıyla devam eden PENÇE-3 harekâtında şehit olan kahraman askerlerimize rabbimden rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum.” şeklinde konuştu. 

“KADIN CİNAYETLERİ VE AİLE İÇİ ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”

Son dönemde artan kadın cinayetleri ve aile içi şiddet konusunda konuşan Akyürek “Ülkemizde ve şehrimizde son zamanlarda çok üzücü kadın cinayetleri olayları yaşandı. Bu yaşanan olaylara inanmakta zorlanıyoruz. Ailesinin gözü önünde cinayet işleyen canileri görüyoruz. Bunlar milletimize yakışmamaktadır. Hele Konyamızda kadına, çocuklara ve aile içi şiddete asla müsaade etmemeliyiz. Hükümetimiz de bu konunun üstünde hassasiyetle durmaktadır. Kadına şiddeti özel olarak, genel olarak da şiddetin tümünü kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ DÜNYA SİYASİ TARİHİNE GEÇTİ

Türk siyasi tarihine çok önemli bir yeri olan AK Parti’nin başarılarla dolu 18 yılı geride bıraktığını söyleyen Akyürek, “AK Parti olarak 18. kuruluş yılımızı kutluyoruz. Dünya siyasetinde partiler incelendiğinde kuruluşunun üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen, 17 yıl iktidarda kalan bir başka parti yoktur. Bu milletimizin çok önemli bir teveccühü, AK Parti’nin de çok önemli bir sorumluluğuydu. Bu süreçte ülkemiz ekonomide, vesayetin önlenmesinde, dış politikada, savunma sanayinde çok önemli aşamalar kaydetti. İnşallah bundan sonra bu süreç daha da güçlenerek devam edecektir” diye konuştu.

“SAVUNMA SANAYİ YATIRIMLARINI ÖNEMSİYORUZ”

AK Parti iktidarlarında savunma sanayinde büyük bir atılımın meydana geldiğini aktaran Akyürek  “Günümüzde ülkemiz savunma sanayinde kendi kendine yetme noktasında önemli aşama kaydetmiş bir durumda bulunuyor. Kendi güdümlü füzelerini, obüslerini, askeri helikopterlerini, nakliye uçaklarını, Atak helikopterlerini üreten, kendi silahlarını üretmeye başlayan, kendi savaş uçaklarını imal etme aşamasına gelen, insansız hava araçlarıyla da dünyada bu noktada en önde gelen 5 ülke arasına giren bir Türkiye var. Bunlar ülkemizin geleceği adına, bağımsızlığı adına, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü adına çok önemlidir. Son dönemde yaşadığımız S-400 ve F-35 meseleleri de bu konunun ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır” şeklinde konuştu.

Dış politikada da Türkiye’nin son dönemde büyük bir aşama kaydettiğini ifade eden Akyürek, “Türkiye tarihinde ilk defa çok yönü ve şahsiyetli dış politika izlenmeye başlanmıştır” ifadelerini kullandı.

“RAMPADAKİ FÜZE ATEŞLENDİ”

AK Parti ile Konya’ya pek çok büyük hizmetin kazandırıldığına dikkat çeken Akyürek, “Mavi tünelin tamamlanması, havaalanında sivil apronun hayata geçirilmesi, Konya’ya doğal gazın getirilmesi, sema törenlerinin pota altlarından kurtarılması için 20 yıldır inşaatı tamamlanamayan Mevlana Kültür Merkezi’nin tamamlanması, Tuz Gölü’nün kurtarılması projesinin en önemli ayağı olan atık su arıtma tesisinin yapılması, duble yolar, çevre yolları, Yüksek Hızlı Tren hattının tamamlanarak faaliyete geçirilmesi, Konya’nın 50 yıllık içme suyu projesinin tamamlanması, Konya Büyükşehir Stadyumunun yapılması, Türkiye’deki ilk Bilim Merkezi’nin açılması, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Türkiye’nin 1/19’unun imar çalışması ve planlanması ile bunun gibi nice hizmetler AK Parti hükümetleri döneminde Konya çok önemli bir mesafe aldı. 2002-2003 yıllarında Konya için rampadaki bir füze ve ateşlenmeyi bekliyor diyorduk. Hamd olsun rampadaki o füze ateşlendi ve Konyamız yükselişe geçti” dedi.

“2023 HEDEFLERİNE YOĞUNLAŞMA DÖNEMİNDEYİZ”

Son 5 yılda Türkiye’nin çok önemli badireler atlattığının altını çizen Akyürek, “Gezi olayları,17-25 Aralık hukuk darbesi,  İstanbul’un tekrarlanan seçimi dahil 8 seçim, Kobani olayları, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve son olarak ekonomi operasyonları başka bir ülkenin başına gelseydi ayakta kalması mümkün olmazdı. Köklerimiz ne kadar sağlammış ki esen rüzgâr ne kadar sert olursa olsun hamd olsun Türkiye yoluna devam ediyor. Fırtınalı dönem önemli oranda sona erdi. Artık 2023 hedeflerine yoğunlaşma dönemindeyiz. 2023 hedefimiz dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına girebilmektir. Bu noktada hep birlikte çaba sarfetmeliyiz” ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ 1 EYLÜL’DE KONYA’DA"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya ziyareti hakkında da bilgi veren Akyürek,  “Konya her zaman siyasetin merkezinde yer almış ve şehrimiz, AK Parti’ye her zaman en yüksek desteği veren illerden olmuştur. Son seçimlerde de şehrimiz büyükşehirler içinde partimize en yüksek oranda destek veren il olmuştur. Bu noktada Cumhurbaşkanımız Rize’den başlattığı teşekkür ziyaretlerine büyükşehirler içinde açık ara en yüksek oranla destek olan şehrimize teşekkür ziyaretlerini 1 Eylül’de gerçekleştireceklerdir. Şimdiden tüm halkımızı, Konyalı hemşehrilerimizi Cumhurbaşkanımızla buluşmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.