Devlet Bahçeli: Ermenistan ateşle oynamamalı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ermenistan, BM konseyi kararları ile akit ilkelerini ihlal etmektedir. Karabağ Türk'tür, Türk kalacaktır. Ermenistan aklını başına almalı, ateşle oynamaktan vazgeçmelidir.” dedi.

Devlet Bahçeli: Ermenistan ateşle oynamamalı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemdeki gelişmeleri değerlendirerek "17 Mart'ta 14’üncü Olağan Kurultayımızı yapacağız" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar:

Yerel seçimlere heyecanla hazırlanıyoruz. İl ve ilçe kongrelerimizi sukunet, kardeşlik ve yüksek bir katılım eşliğinde gerçekleştiriyoruz.

MHP olarak ne yaptığımızı biliyoruz. Cumhur ittifakı olarak yeni projelerimizle gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz. MHP başında sonunda önünde arkasında milletin olmadığı hiçbir irtibat ağının bugüne kadar yanında olmamış bundan sonra da olması düşünülemez.

"MHP KURULTAYI 17 MART'TA"

MHP Kurultayını 17 Mart'ta yapacak. Kongre takvimimizi ele aldık. Muradımız Türkiye ve Türk Milletine hizmet etmektir. Ülkemizde ve dünyada huzur istiyoruz. Pergelin sabit ayağını Ankara'ya koyuyor, hareketli ayağı ile de muhterif zaman dilimlerinde ve 360 derecelik bir açı ile dünyayı tarıyor ve takip ediyoruz.

Tarihini tanımayan ve tarih şuurunu taşuımayan milletler hafıza ve idraklerini daha kötüsü de istikbal iradelerini kaybetmye mahkumdur. MYK'da olağan kurultay ve seçim takvimlerimizi ele aldık.

"GAZİLEİRMİZİN AĞIRLAŞAN MAĞDURİYETLERİ DERHAL ÇÖZÜLMELİDİR"

Çözümün adresi ise TBMM'dir. Şehit ve gazileirmize layık olabilmek için ne gerekiyorsa yapacağımızı tekraren ifade ediyor bütün gazileirmize şükranlarımı sunuyorum.

TBMM gazi bir meclistir, aksini iddia eden Kılıçdaroğlu gafil ve art niyetlidir. Kılıçdaroğlu'nun hırsı aklının önüne geçti. Bu zat akıl tutulmasına hapsolmuşken makulden ve milli değerlerden uzaklaşmıştır.

"ALLAH BU ÜLKEYİ, BU MİLLETİ ZİLLET İTTİFAKINDAN KORUMUŞTUR"

Bugünkü CHP'de mandacılar köprü başını tutumuş, bölücüler baş tacı yapılmıştır. Allah bu ülkeyi, bu milleti zillet ittifakından korumuştur. İttifakın bittiği ifade edilse de yeni bir masa hazırlığının alttan alta ilerletilmektedir. Kimin hangi adayla seçime katılacağıyla ilgilenmiyoruz. Sırça köşklerle işimiz olmaz, projelerle gücümüze güç katacağız.

HDP'YE KAPATMA DAVASI

(CHP’li Tanrıkulu’na ilişkin) Türk Silahlı Kuvvetlerine saldıran bu aşağılık ve sözde milletvekilinin ağzı düşman ağzıdır. PKK’ya sözcülük yapan bir suçluya hazineden maaş verilmesi günahtır, haramdır. Bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmelidir.

HDP ile ilgili açılan kapatma davası hala sürüncemededir. Bu durum haksızşıktır, hukuksuzluktur, Türk milletine saygısızlıktır.

Adaleti hemen istiyoruz, AYM görevini yapmalı.

"ERMENİSTAN ATEŞLE OYNAMAMALI"

Ermenistan, BM konseyi kararları ile akit ilkelerini ihlal etmektedir. Karabağ Türk'tür, Türk kalacaktır. Ermenistan aklını başına almalı, ateşle oynamaktan vazgeçmelidir.

Türkiye'nin Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenlik haklarını tehdit eden, kanun dışı muamele ve müdahalelere direnmesi iki devlet tek millet onurunun bir icabıdır. Azerbaycan yalnız değildir.

"AB BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR"

AB ile ilişkilerimiz bugüne kadar bir türlü istikrar kazanamamıştır. Bir aldatma ve oyalama süreci hep canlılığını korumuştur.

Avrupa Birliğinin müzakere defteri, açılmamak üzere mutlaka kapatılmalıdır. Bizim için AB bitmiştir. AB ile doğmadık, AB ile ölmeyiz.

AB'nin Türkiye'yi üye almak gibi bir hedefi yoktur.

Bizim için Avrupa Birliği bitmiştir. 60 yıl kaybettik. Bir 60 yıl daha kaybedemeyiz. Türkiye çevresinde dost kuşağı oluşturmaya mahir ve muktedirdir. NATO’ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir. Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır.

Kaynak:TRT Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.