Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üniversitelerde yüz yüze eğitim uzun bir süre olmayacak

Son Dakika Haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "Uzun bir süre olmayacak ama online sistemle biraz devam edelim. Çünkü yurtlarımız çok işimizi görüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üniversitelerde yüz yüze eğitim uzun bir süre olmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV ortak yayınında gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin önemli açıklamalar yaptı, hibrit öğretim seçeneğine değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli aylıklarına ilişkin de müjde vererek, en düşük emekli maaşının 7.500 lira olacağını açıkladı.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde yüz yüze eğitime verilen ara ile ilgili, "Uzun bir süre olmayacak ama online sistemle biraz devam edelim. Çünkü yurtlarımız çok işimizi görüyor." diyerek, "Şartlar elverişli olursa uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitimin harmanlandığı hibrit öğretim seçeneği tabii ki değerlendirilecektir." şeklinde konuştu.

Deprem konutlarına ilişkin, "Yarın temel atmaya başlıyoruz ve söz verdiğimiz gibi inşallah 1 yıl içerisinde kalıcı konutları bitirmeye Rabbim bizleri muvaffak etsin." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımızın hiçbiri ne deprem bölgesinde ne de dışında çaresiz kalmadı. En önemli gündemimiz deprem olacak, tek derdimiz yaraları sarmak olacak." şeklinde konuştu.

cumhurbaskani-erdogan-universitelerde-yuz-yuze-egitim-uzun-bir-sure-olmayacak.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremlerin ardından yürütülen soruşturmalarda, 1364 şüpheli hakkında işlem başlatıldığını, 302 şüphelinin tutuklandığını belirterek, deprem bölgesinde kalıcı konutların inşa çalışmaları kapsamında 40 bin 104 afet konutu ile 6 bin 223 köy evinin ihalesinin yapıldığını bildirdi.

Deprem soruşturmalarına ilişkin Erdoğan, "Yakın takipçisi olacağız. Sorumluluklarını yerine getirmeyen, adalet önünde bunun hesabını verecek. Buradan kaçışı yok." ifadesini kullandı.

Erdoğan şunları aktardı:

HDP EŞİTTİR PKK'DIR, CHP'NİN YERİ NEREDE KALIYOR

"HDP eşittir PKK'dır, HDP eşittir YPG/PYD'dir. Bu denklemde CHP'nin yeri nerede kalıyor, bunu benim milletim düşünsün."

HDP ZATEN MASANIN YEDİNCİ ORTAĞIYDI

 "(HDP'nin cumhurbaşkanı adayı göstermemesi) HDP zaten masanın yedinci ortağı idi. 'Gizli ortak var' demiştik. Şimdi masanın altından üstüne çıktı."

"(Altılı masa) Terör örgütünün parlamentodaki uzantısını da masaya ortak etti, beraber yürüyorlar."

 "(Tahıl koridoru) İki üç gün içerisinde Sayın Putin ile telefon görüşmemiz olacak. Adımlarımızı bu alanda da atacağız."

KANDİL'DEKİ TERÖRİST ELEBAŞLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kandil'deki terörist elebaşıları altılı masanın kendileri için umut oluşturduğunu söylüyorlar, bay bay Kemal'i Kandil'e umut veren aday olarak görüyorlar."

"CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nın 14 Mayıs seçiminden de zaferle çıkacağından hiçbir kuşkumuz yok." dedi.

CUMHUR İTTİFAKININ GENİŞLEMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan "(Cumhur İttifakı'nın genişlemesi) Yerli ve milli siyaset yapan, milletin değerleriyle barışık siyasi partilere kapımız açık." dedi.

 "Cumhur İttifakı'na katılımlar olursa olumlu karşılarız. Yedili masa gibi koltuk pazarlığı üzerinden değil, ilkeler üzerinden yürüyoruz."

 "(Kabinedeki) Arkadaşlarımın hemen hemen her birisini şu anda belli illere adaylar olarak görevlendirdik."

"FUAT BEY'İ ANKARA'DAN MİLLETVEKİLİ YAPIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Bey'i Ankara'da bir bölgeye milletvekili adayı yapıyoruz."

17 KABİNE ÜYESİ BÜYÜKŞEHİRLERDEN ADAY OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Genel seçimde) 17 kabine üyemin hemen hemen her birine değişik illerde görevler vereceğiz, onları büyükşehirlerden aday yapmayı belirledik." açıklamasını yaptı.

KİRA ARTIŞLARI

 "(Deprem sonrasında kiralardaki artışlar) Adalet ve İçişleri bakanlıklarımız yakın takipteler. Kira konusunda sıkıntı oluşturulmasına izin veremeyiz.”

GIDA FİYATLARI

 "(Gıda fiyatları) Bu artışlar tamamen spekülatif. Bunu maliyetle açıklayamazsınız. Spekülatif artışların önüne kesinlikle geçeceğiz."

KIYMA VE KUŞBAŞI FİYATLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Et ve Süt Kurumu) Kıyma ve kuşbaşı miktarını 2 katına çıkaracak, satış noktalarında fiyat kıyma için 119 lira, kuşbaşı et için 129 lira olarak belirlendi."

EMEKLİ MAAŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli aylığının 7 bin 500 lira olacağını açıkladı.

TÜRKİYE HERHANGİ BİR SAVAŞIN TARAFI OLMAYACAK

"Türkiye kolay kolay herhangi bir savaşın tarafı olmayacaktır, hep barıştan yana olacaktır ve barışın savunucusu olacaktır."

TOGG'A 80 BİN SİPARİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli elektrikli otomobil Togg için şu ana kadar yaklaşık 80 bin talep geldiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Togg akıllı cihazımızın üretim hedefi bu yıl 20 bin, inşallah 2030'a kadar 1 milyon Togg üretmiş olacağız." dedi.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.