Başkan Kılca, Karatay'ın 80 mahallesini ziyaret etti

Seçildiği günden bu yana Karatay’da bütün kesimlerle bir araya gelen ve ilçeye dair her konuda istişarelerde bulunarak hizmetlerinin verimini kalitesini arttıran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçenin 80 mahallesini de ziyaret Etti. Hem mahalle muhtarları hem de vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Hasan Kılca, “Muhtarlarımız, hemşehrilerimize hizmet yolunda bizlerin çözüm ortağı. Muhtarlarımızla çok güzel bir uyum içerisindeyiz ve hep birlikte çalışarak ilçemize yakışır hizmetleri veriyoruz” dedi. 

Başkan Kılca, Karatay'ın 80 mahallesini ziyaret etti

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, göreve başladığı günden beri Karatay’ın dört bir yanına giderek vatandaşların, esnafın, STK ve toplumun daha birçok kesimi ile bir araya gelmeye devam ediyor. 

Seçimlerin hemen ardından çalışmalarına başlayan Başkan Hasan Kılca, ilçe için hazırladıkları projeleri hayata geçirmeden önce bölgenin ihtiyacı ile önceliklerinin yanı sıra vatandaşlar ve muhtarların istişarelerine de ayrı bir önem veriyor. 

KARATAY’IN 80 MAHALLESİNİ DE ZİYARET EDEREK MUHTARLAR VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU 

Bu kapsamda gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerini ve belediyecilik faaliyetlerini değerlendiren Hasan Kılca, Karatay’a bağlı 80 mahallenin tamamını ziyaret ettiğini belirterek, söz konusu ziyaretler sayesinde ilçenin ihtiyaçları ve önceliklerine dair kapsamlı bir fotoğraf çektiklerini kaydetti. 

Kılca “31 Mart Yerel Seçimlerinden önce bütün mahallelerimizi ve muhtarlarımızı ziyaret etmiştik. Bu ziyaretlerimizde hem hemşehrilerimizin hem de muhtarlarımızın bölgeleriyle ilgili isteklerini, talep ve önerilerini tek tek not etmiştik. Seçimlerden hemen sonra da daha önce aldığımız notları dikkate alarak bir çalışma yapmıştık ve mahalle ziyaretlerimize başlamıştık. Bu hafta itibariyle 80 mahallemizi ve bütün muhtarlarımızı ziyaret etmiş olduk. Belediye başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve ilçe teşkilat mensuplarımız da ziyaretlerimizde bizlere eşlik etti. Muhtarlarımız, ziyaretlerimiz esnasında vatandaşlarımızın taleplerini ve önerilerini bizlere iletme fırsatı buldular. Bizler de söz konusu talep ve ihtiyaçları yerinde görme fırsatı bulduk. Belediye olarak muhtarlarımızdan gelen taleplerin bir kısmına anında çözümler üretirken, bir kısmını da belirli bir plan ve projelendirme çerçevesinde çözüme kavuşturuyoruz. Böylelikle de bizler; Karatayımızı muhtarlarımızla, STK’larımızla ve vatandaşlarımızla birlikte yönetiyoruz” ifadelerini kullandı.  

"MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SAYESİNDE MUHTARLAR VE HEMŞEHRİLERİMİZLE BAĞIMIZ DAHA DA GÜÇLENDİ"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, muhtarların kendileri için çok önemli olduğunu ve önemli bir görev icra ettiklerini belirterek bu konuda gayret gösteren bütün muhtarlara teşekkür etti. 

Başkan Hasan Kılca, muhtarların yerel yönetimler zincirinin önemli bir halkası olduğunun altını çizdiği değerlendirmesini şöyle tamamladı;

“Ben öncelikle Karatayımızda görev yapan bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi bizim çok önemli ve kıymetli görevler icra ediyorlar. Muhtarlarımız, yerelde mahallelerimizin sorunlarıyla ve talepleriyle ilk muhatap olan yöneticiler. Bu yönüyle de muhtarlarımız, mahallelerimize ve hemşehrilerimize hizmet etme yolunda bizlerin çözüm ortaklarımız. Muhtarlarımız aslında bizlerin gören gözümüz ve işiten kulağımız. Karatay Belediyesi olarak bizler de muhtarlarımızla çok güzel bir iletişim ve diyalog halindeyiz. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü kurarak de muhtarlarımızla olan bağımızı daha da güçlendirdik. Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz, bütün muhtarlarımızla her daim iletişim halinde. Muhtarlarımızın belediye ve mahalleleriyle ilgili bütün taleplerini tek elden yönetiyor, yönlendiriyor; sonrasında kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Bizler hemşehrilerimizle, muhtarlarımızla bir arada olmaya onların derdiyle dertlenmeye; sevinçleriyle mutlu olmaya devam edeceğiz. İlçemizi ve Konyamızı birlikte çok daha ileriye taşıyacağız.” 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.