Konyaspor taraftarından Musa Arat'a sert tepki

Sosyal medya hesaplarından Konyaspor Kulübü'ne saldıran reklam ajansı sahibi Musa Arat'a taraftardan sert tepki geldi. Taraftarlar, sözleşmenin feshi için Arat'a davette bulundu.

Konyaspor taraftarından Musa Arat'a sert tepki

Konyaspor'lu taraftarlar konuyla ilgili şunları kaydetti:

"Konyaspor Kulübümüzün önceki yıllarda anlaştığı reklam şirketinin sahibi Musa Arat’ın, şahsi sosyal medya hesaplarından paylaştığı iletileri büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Arat, ilgili paylaşımlarda Konyaspor kulübünün yapmış olduğu cevabi açıklamaya olan yanıtlarını noter kanalıyla gönderdiklerini ve bunun yayınlanmasının hukuki ve sosyal sorumluluğunu da kulübümüze bıraktıklarını belirtmişlerdir. 

Konyaspor Kulübü olarak Musa Arat’ın televizyon programındaki ifadelerine resmi site yoluyla cevap verilmişken, “kamuoyunun tepkisinden çekinildiği açıkça belli olacak şekilde” ilgili reklam şirketinin sahibi olan Musa Arat tarafından yapılan ve içeriği belli olmayan açıklamanın noter kanalıyla gönderilmiş olması aslında birçok şeyi gün yüzüne çıkarmaktadır. Yazışmalarda ve görüşmelerde temel esas kıyas alarak hareket etmektir. Muhattabınızın izlediği yolun izlenmesi teamül gereğidir. Bu anlamda usül yönünden ilgili reklam şirketi ve Arat karşılaşmaya 1-0 mağlup başlamışlardır. 

Konunun muhteviyatına bakacak olursak, bu tür anlaşmazlık durumlarında ispat yükümlülüğü iddiayı ortaya atan kişidedir. İlk olarak Kanal 42 televizyonunda Konyaspor Kulübü hedef alınarak yapılan açıklamaları ispat etmek “ilgili anlaşma gereği lehine belli kazanımlar sağlayan” reklam şirketi ve dolayısıyla Arat’ın sorumluluğundadır. Bununla ilgili olarak Konyaspor Kulübünü, kamuoyunda resmi yollar izleniyormuş gibi bir intiba oluşturup, verilen kaçamak cevaplarla algı operasyonlarına malzeme yapmak istemek en hafif tabiriyle “ayıptır”. Dolayısıyla Konyaspor Kulübünün de kamuoyuna herhangi bir ispat yükümlülüğü bulunmamaktadır. 

Şahsi paylaşımın sonunda kullanılan “Konyaspor siyaset üstü bir değerimizdir” cümlesiyle de aslında planlananlar itiraf edilmektedir. Mevcut durum itibariyle görev aldığı siyasi partiden ayrılan Musa Arat’ın, siyasi hayatıyla ilgili sürdürdüğü reklam ve PR çalışmalarını Konyaspor üzerinden de şekillendirmeye çalışması, bir nevi “tribünlere oynamaktır.” 

Konyaspor taraftarının bu tarz "ayak oyunlarına" gelmeyeceğini ve karakteristik yapısını iyi analiz edemediği açıkça belli olan Musa Arat’ı, konuyla alakalı gündemi daha da fazla meşgul etmeden, programda sarf ettiği “SÖZLEŞMENİN FESHİNİ HEM DE TAZMİNATSIZ OLARAK YAPMAYA HAZIRIM” cümlesini gerçekleştirmeye tekrar davet ediyor ve konunun "hala anlaşılmamış" olması ihtimaline karşılık, fiziki davetiyemizi de kendisine noter kanalıyla yarın itibariyle gönderiyoruz. 

#Laf-ıGüzafDeğilFesihİstiyoruz" 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.