Hacer Önder, BEM-BİR-SEN Genel Merkezi Kadın Kolları Başkanı oldu

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na BEM-BİR-SEN Konya Şubesi Halkla ilişkiler ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacer Önder getirildi.

Hacer Önder, BEM-BİR-SEN Genel Merkezi Kadın Kolları Başkanı oldu

BEM-BİR-SEN Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Uzun zamandır sendikamızın neferi olarak çalışan, önce iş yeri temsilcisi, sonra Konya Şubesi Kadınlar komisyonu Başkanı ve Memur-Sen Kadınlar komisyonu yönetim kurulu üyesi halen de Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten kıymetli kardeşim Hacer Önder hanımefendi, genel merkezimizin kararı ve Genel Başkanımız Levent Uslu'nun teveccühleri ile Genel Merkez Kadın Komisyonları Başkanlığına getirilmiştir. Konya Şube Başkan Yardımcımız Hacer Önder’in böyle bir göreve getirilmiş olması bizi ziyadesi ile memnun etmiştir. Hacer hanıma yeni görevinde başarı diler, genel başkanımız başta olmak üzere yönetimine şükranlarımı sunarım.”

Yeni Başkan Hacer Önder de, iş hayatında kadın olmanın zorluklarını bildiğini ifade ederek, “Kadınların sorunlarına çözüm üretmek için BEM-BİR-SEN olarak yeni projeler, koşullar oluşturma çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Konya’da çalışan kadınlara yönelik bugüne kadar birçok önemli çalışmaya imza atan Hacer Önder, bundan sonraki süreçte çalışmalarını genel merkez kanalıyla devam ettirmeyi planlıyor.

BEM-BİR-SEN Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Hacer Önder, çalışan kadınlara yönelik bugüne kadar “Çalışma hayatında kadının donanımı” üzerine çeşitli çalışmaları organize edip bu çalışmalarla ilgili olumlu geri dönüş aldıklarını kaydetti.

BEM-BİR-SEN çatısı altında daha somut ve çok başlıklı bir şekilde panel, seminer, konferans, çalıştay, eğitim atölyeleri ve okuma günleri gibi çeşitli programlar tertip etmeyi planladıklarını söyleyen Hacer Önder, tüm sendika üyesi kadınlarla sürekli diyalog halinde olacağını, olası sorunların çözümü için de “Çözüm odaklı” bir yol izleyeceğini kaydetti.

Kendisine tevdi edilen görevin BEM-BİR-SEN camiasına ve sendika üyesi tüm kadınlara hayırlı olmasını dileyen Önder, Genel Başkan Levent Uslu’ya da teşekkür etti.

HACER ÖNDER KİMDİR?

1978 yılında Konya’da doğan Hacer Önder; ilk-orta-lise ve üniversite eğitimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde eğitim hayatına devam ederken; 28 Şubat sürecinin yaşandığını, öğrenciliğinin önce başörtülü olduğu gerekçesiyle uyarı ve kınama cezalarıyla, ardından yine aynı gerekçeyle okuldan uzaklaştırma cezasıyla sekteye uğradığını söyledi.  Selçuk Üniversitesi Okuldan Atılanlar Öğrenci Platformu’nu kurarak buraya başkanlık da eden Önder, çıkan öğrenci affıyla önce okulunu bitirip bir süre özel sektörde çevre mühendisi olarak çalıştı. 2009 yılında  Çorum İl Özel İdaresine Maden Ruhsatları Kontrol Mühendisi olarak atandı. Halen  Selçuklu Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nde Çevre ve Kontrol Mühendisi olarak çalışmaktadır. Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı'nda "Yerel Yönetim ve Siyaset" konusunda yüksek lisans yapan Hacer Önder evli ve 2 çocuk annesidir.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.