İngiliz profesör açıkladı! Kovid'in yeni belirtisi bulundu

Kovid'in yeni semptomlarını izlemek için çalışan Zoe Covid Semptom Çalışması uygulamasının baş araştırmacısı Profesör Tim Spector, tırnaklarda oluşan beklenmedik olukların ya da çizgilerin virüse yakalanmış olunduğunun işareti olabileceğini söyledi.

İngiliz profesör açıkladı! Kovid'in yeni belirtisi bulundu

2019'un son günlerinden bu yana dünyadaki en önemli konu olan Kovid-19 ile ilgili birçok araştırma devam ediyor.

İngiltere'de yapılan bir yeni bir araştırmaya göre, tırnaklarda ortaya çıkan bir iz kişinin daha önce Kovid-19 geçirdiğine işaret edebileceği belirtildi.

İngiliz Profesör Tim Spector tarafından yapılan açıklamada, tırnakların kişilerin Kovid-19 olup olmadığını ya da daha önce geçirip geçirmediğini gösterebileceğini söyledi.

TIRNAKLAR KOVİD GEÇİRİP GEÇİRMEDİĞİNİZE İŞARET EDİYOR

Kovid-19 geçiren kişilerin tırnaklarında izler olduğunu belirten Spector, tırnaklarda oluşan çizgilerin kişinin Kovid geçirip geçirmediğine işaret ettiğini bildirdi.

Zoe Covid Semptom Çalışması uygulamasının baş araştırmacısı Profesör Tim Spector, "Kovid tırnaklarında net ve belirgin çizgiler meydana gelir” ifadelerini kullanırken ‘Beau çizgileri’ olarak adlandırılan tırnaktaki yatay girintiler olarak görünen bu çizgilerin yaralanma veya hastalık nedeniyle tırnak büyümesindeki duraklamaya tepki olarak ortaya çıktığı bildirildi.

Independent’ta yer alan haberde araştırmanın daha da büyütülebileceği belirtilirken Beau çizgilerinin kızamık ya da kabakulak hastalıklarından sonra da gelişebildiğinin altı çizildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.