Genç hafızlar belgelerini aldı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 4 kız öğrenci ile bir öğretmen, belgelerini aldı.

Genç hafızlar belgelerini aldı

Seydişehir’de hafızlığını tamamlayan ve yapılan sınavda başarı gösteren dördü kız öğrenci ile bir öğretmen, hafızlık belgelerini ilçe müftülüğünde aldı.

Programda konuşan İlçe Müftüsü Adem Bebek, şunları söyledi:

“İlçemizde Yunus Emre Kız Kur’an Kursu ve Merkez Erkek Kur’an Kursu olmak üzere iki kursumuzda toplam 165 öğrencimiz yatılı eğitim görmekte ve bunların 110 tanesi fiili olarak hafızlık yapmaktadırlar. Diğerleri ise hafızlık öncesi yüzüne eğitime devam etmektedirler. İleri aşamada onlar da hafızlık programına dahil olacaklardır.

Bugün, kendilerine Hafızlık Belgelerini takdim etme mutluluğu yaşadığımız Yunus Emre Kız Kur’an Kursu öğrencilerimiz Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2020 yılı 3. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarı göstererek Hafızlık Belgesini almaya hak kazandılar. Akranları zamanlarını oyun, eğlence ve başka etkinliklerle geçirirken bu öğrencilerimiz oyun, eğlence, uyku ve sosyal medya faaliyetlerinden belli oranda fedakarlık göstererek, ailelerinden ayrı olarak kurs ortamında Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberleyip hafız oldular. Bu süreçte ortaokul ve lise eğitimlerini de aksatmadılar. Kendileri her türlü takdiri hak ediyorlar. Evladını hafız olsun diye Kur’an kurslarımıza teslim eden velilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesi için büyük emek sarf eden; bazen kendi öz ailelerinden ve çocuklarından daha fazla ilgilendikleri öğrencilerinin hafız olmalarının mutluluğunu yaşayan hocalarıma da şükranlarımı sunarım.

Kendi özel gayreti ile hafızlığını tamamlayan; Kur’an’ın hem Arapça aslını hem de anlamını birlikte ezberleyip hafız olan öğretmen Furkan Acar kardeşimi özel olarak tebrik ediyorum. Tamamen gönüllülük esaslı olarak, yoğun iş temposu içerisinde Kur’an’a özel zaman ayırması, İlahi Mesaja ilgisi ve üstün çabası nedeniyle kendilerine şükranlarımı sunarım. Sürecin takibinde desteklerini esirgemeyen ailesine ve emeği olan hocalarıma teşekkür ediyorum.”

Programda, öğretmen Furkan Acar ile öğrenciler Senanur Günay, Fadime Ateş, Sıla Nur Şen ve Sümeyye Günden’e hafızlık belgeleri, öğrencilerin sınavlara hazırlanmasında üstün gayretleri ve başarı sağlamaları nedeniyle de tüm öğreticiler adına Kur’an Kursu Yöneticisi Ayşe Gezer’e plaket takdim edildi.

seydisehirde-genc-hafizlar-belgelerini-aldi.jpeg

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.