Selçuk İletişim Akademik Dergisi 21 yaşında!

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, 21 yıldır kesintisiz hayatını sürdüren lider bir akademik dergiye sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor. Dekan Prof. Dr. Enderhan Karakoç, derginin yeni yaşıyla birlikte yeni hedeflere gideceğini belirtti.

Selçuk İletişim Akademik Dergisi 21 yaşında!

İletişim Fakülteleri arasında elde ettiği başarılarla ve yetiştirdiği kaliteli mezunlarla adından sıkça söz ettiren Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bugünlerde bir başka başarının 21. yaş gününü kutluyor.

Bundan tam 21 yıl önce yayın hayatına başlayan Selçuk İletişim Akademik Dergisinin yeni yaşıyla birlikte yeni hedeflere gideceğini ifade eden S.Ü. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, “İletişim Fakültemize ait akademik dergimiz 21 yıldır başarılı şekilde yayın hayatını sürdürüyor. Selçuk İletişim Dergisini 1999 yılında başlatan ve devam ettiren tüm dekan ve akademisyenlerimize öncelikle teşekkür etmek istiyorum. İletişim Fakültesi olarak iletişim camiasına böyle bir dergiyi sunduğumuz için çok mutluyuz ve gururluyuz. 21’inci yılında dergimizi daha büyük hedeflere taşımak istiyoruz ve hem ulusal hem de uluslararası alanlarda yenilikler eklemek istiyoruz. Tüm hocalarımızla birlikte bunun uğraşısı içerisindeyiz. Diğer İletişim Fakültelerindeki hocalarımızla da bu yenilikleri paylaşıyoruz. Birlikten güç doğar düşüncesiyle İletişim Fakülteleri arasında saygıdeğer bir yerde olan Selçuk İletişim Dergisi ile iletişim bilimine hem niteliksel hem de niceliksel katkımızı artırmak istiyoruz.” dedi. 

“Dergimizi sesli yapmak istiyoruz” 

İletişim sektörünün 21 yılda düzenli yayın yapan, kalitesi tescilli akademik bir dergi olma özelliğinin çok değerli olduğunu belirten Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, “21 yılda 43 sayı çıkartmak ve bu dergilerdeki yayınların da yine en fazla atıf alması çok önemli. Bu rakamlar üniversitemiz ve fakültemizin kurumsal kimliğine büyük katkı sağlamaktadır. Bu ortaya konan başarıların üstüne yenilerini koyma gayreti ve heyecanı içindeyiz. Bu düşünceyle çalışıyoruz. Dergimizdeki bilimsel makaleleri iş adamlarımızın, akademisyenlerimizin ve kendini yenilemek isteyen herkesin takip edebilmesini, okumasını ve dinlemesini amaçlıyoruz. Bu amaçla akademik dergimizi sesli yapmak istiyoruz. 'Akademik makaleler konuşacak artık' diyoruz. Makalelerimizi ve yayınlarımızı herkes dinleyebilsin istiyoruz. İnsanlar yolda yürürken, spor yaparken, arabayla giderken bilimsel makalelerden, araştırmalardan dinleyerek faydalanabilsin istiyoruz.” dedi.

Selçuk İletişim Dergisi İletişim 4.0

Yine diğer İletişim Fakülteleriyle ortak bilimsel webinarlar yaparak bu dönemi daha verimli hale getirmek istediklerini ifade eden Dekan Prof. Dr. Karakoç, “Türkiye’de İletişim Fakülteleri arasında marka fakülte olduğumuzu biliyoruz. Bunu daha güçlü hale getirmek için daha fazla iş birlikleri yapmak istiyoruz. Dergimizin altında yürüteceğimiz bu yeni eğitimlere Selçuk İletişim Dergisi 'İletişim 4.0' adını verdik. İletişim 4.0 eğitimlerinin tüm iletişim camiasının yeniliklerini paylaşan bir ortak platform olmasını amaçlıyoruz. İletişim 4.0 platformu ile pandemi sürecinde zorunlu hale gelen dijital araçları maksimum ve etkili şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Bu yenilikleri en yakın zamanda tüm iletişim camiasıyla ve kamuoyuyla paylaşacağız. Dergimizin yeni yaşının hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Nice başarılı ve sağlıklı yıllar diliyorum.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.