Selçuk Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile iş birliğine hazırlanıyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi arasında, eğitime yönelik iş birliği protokolü imzalanmasına ilişkin çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile iş birliğine hazırlanıyor

İmzalanması planlanan protokol kapsamında, Azerbaycanlı 5. ve 6. sınıf tıp öğrencilerinin Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde staj yapması, uzman öğrencilerin alanında gelişmesine imkân sağlayacak eğitimin verilmesi, hemşirelik ve rehabilitasyon dallarında ders desteğinin sunulması, ihtisas durumuna göre öğretim üyesi görevlendirilmesi hedefleniyor.

Toplantıya, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Najiba Nasibova, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selvi, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ercan Durmuş, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Yılmaz, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanifi Soylu ile dekan yardımcıları katıldı.

selcuk-universitesi-azerbaycan-tip-universitesi-ile-is-birligine-hazirlaniyor-1.jpg

Azerbaycan Tıp Üniversitesinden ise Rektör Prof. Dr. Geray Geraybeyli, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Orhan İsayev, Eğitim Departmanı Müdürü Doç. Dr. Samir Cavadov, Tıp-1 Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Elşad Novruzov, Tıp-2 Fakültesi Dekanı Doç. Dr. İsrail Meherrembeyli, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Said Ahmedov, Eczacılık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamandar Yakubov, Halk Sağlığı Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anar Agayev, Uluslararası İlişkiler Departmanı Müdürü Doç. Dr. Muşfik Orucov katılım sağladı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da elde ettiği zaferin Türkiye açısından da önemli bir zafer olduğunu ifade etti. Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile imzalanacak protokolden oldukça memnun kalacaklarını belirten Prof. Dr. Aksoy, Selçuk Üniversitesinin Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteleri arasında yer aldığını ve 70 bine yakın öğrenciye sahip olduğunu aktardı. Prof. Dr. Aksoy, protokolün Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci başkanlığında, ilgili dekanlıkların çalışmalarıyla hazırlanacağını sözlerine ekledi.

selcuk-universitesi-azerbaycan-tip-universitesi-ile-is-birligine-hazirlaniyor-3.jpg

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Geray Geraybeyli de üniversite bünyesinde 5 fakülteye sahip olduklarını anlattı. Selçuk Üniversitesinin sağlık alanında önemli bir tecrübeye sahip olduğunu ifade eden Prof. Dr. Geraybeyli, iş birliği protokolünün Azerbaycan Tıp Üniversitesi ve öğrencilerine uzmanlaşma anlamında önemli katkı sağlayacağına inandıklarını aktardı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Najiba Nasibova ise Türkiye ve Azerbaycan’ın karşılıklı gönül bağına sahip iki kardeş devlet olduğunu, bu anlamda iki üniversitenin iş birliği yapma konusunda da memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.