Meramlı çocuklar bu dersi çok sevdi

Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen yaz kursları kapsamında verilen ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ dersleriyle çocuklar geleceğe en iyi şekilde hazırlanıyor.

Meramlı çocuklar bu dersi çok sevdi

Yaklaşık 2.5 aydır Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde devam eden Yaz Kurslarına katılan çocuklar aldıkları robotik kodlama eğitimi ile geleceğe hazırlanıyorlar. 9-10 yaş grubu öğrencilerin öğleden önce, 11-13 yaş grubu öğrencilerin ise öğleden sonra eğitim aldığı kurslarda katılımcılara, müzik ve değerler eğitimi, teknoloji tasarım, resim, akıl zeka oyunları dersler verildi. Tamamen ücretsiz olan kurslarda çocukların dikkatini çeken en önemli derslerden biri de Teknoloji Tasarım başlığı altında verilen ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ dersleri oldu. 

‘ROBOTİK KODLAMA DERSLERİYLE ÇOCUKLARA YENİ UFUKLAR AÇILDI’ 

Toplam 100 öğrencinin haftada 12 saat aldığı ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ derslerinde M-Blokck ve Sctrach programları öğretildi. Eğitimlerde, çocukların hem temel kodlama becerileri edinmesi, kodlama ve programlama gibi mantıksal zekaya hitap eden çalışmalar, problem çözebilme, birlikte çalışma gibi önemli beceriler kazandırılarak, topluma ve ekonomiye katkı sunabilmeleri hedeflendi. Eğitimi çocuklar için daha anlaşılır ve daha eğlenceli hale getiren program sayesinde çocukların ilgisini çeken ‘Robotik Kodlama’ görsel özellikleriyle de onların en çok eğlendikleri derslerden biri oldu. 

"KÖKLERİNDEN BESLENEREK GELECEĞE YÜRÜYEN BİR NESİL BÜYÜTÜYORUZ"

Meram Belediyesi Yaz Kurslarında başarıyla sona yaklaşıldığını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kursların, yeni neslin köklerinden beslenerek geleceğe hazırlanması hususunda önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti. Alanlarında uzman bir kadro tarafından verilen derslerin çocukların geleceğini şekillendirmede ve onlara yön vermede sağladığı yararların gelecekte çok daha iyi anlaşılacağını kaydeden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Teknoloji Tasarım’ başlığı altında verilen ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ dersleri onlara sadece bir konuda bilgi vermek amacının dışında çocuklarımızın ufuklarını genişletmek, onlara dünyayı tanıtmak ve geleceğe hazırlamak amacıyla düşünüldü. Dünyanın nereye doğru gittiğini ve geleceği nelerin şekillendireceğini tanımış oldular. Çocuklarımızın hayal güçlerinin derinleşmesine yardımcı olan, parlak fikirleri olan çocuklarımızı teşvik eden bu çalışmada emeği geçen tüm eğitmenlerimize ve çocuklarının geleceği adına en doğru kararı vererek Meram Belediyesi Yaz Kurslarına gönderen ailelerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Çocuklarımıza da iyi bir gelecek ve büyük başarılar temenni ediyorum” 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.