Rektör Aksoy, hocası olduğu Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunlarına diplomalarını verdi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde mezuniyet heyecanı yaşandı. 4 yıllık lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan 286 öğrenci diplomalarını, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katıldığı törenle aldı.

Rektör Aksoy, hocası olduğu Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunlarına diplomalarını verdi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün mezuniyet töreni, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene; Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Göküş, Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Mangır, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

rektor-aksoy-hocasi-oldugu-uluslararasi-iliskiler-bolumu-mezunlarina-diplomalarini-verdi-3.jpg

“KENDİNİZİ BİLİMİN IŞIĞINDA GELİŞTİRMELİSİNİZ”

Konuşmasında ilk olarak öğrencilere seslenen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Göküş, “Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesinin güçlü eğitim kadrosuna sahip Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oluyorsunuz. Meslek hayatınızda kendinizi bilimin ışığında geliştirmelisiniz. Güçlüklerle karşılaştığınızda aklınız, iradeniz ve aldığınız eğitim, başarıya ulaşmanın anahtar gücü olacak. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy ve beraberindeki yönetimin çabaları sayesinde uzaktan eğitim sistemindeki eksiklikler hızla tamamlandı. Böylece öğrencilerimiz mağdur edilmeden gerekli eğitimler verilerek, yeterli donanıma sahip olarak mezun olma imkânına kavuşmuş oldu.” dedi. 

rektor-aksoy-hocasi-oldugu-uluslararasi-iliskiler-bolumu-mezunlarina-diplomalarini-verdi-4.jpg

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDA ÖNCÜ”

13 yıldır Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy da “Selçuk Üniversitesi ailesinin yüz akı olan Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinin farkını hissettikçe daha çok gurur duyuyorum. Üniversitemiz bünyesindeki bütün birimlerimiz, uzaktan eğitim süreci de dâhil olmak üzere öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek adına gayret gösterdi. Üniversitemiz, bölgenin lokomotifi pozisyonunda yer alan ve önemli misyonları üslenen bir üniversite hüviyetine kavuştu. 70 bin öğrencisi ve 7 bin personeliyle bölgemizi domine eden bir üniversite. Bilimsel araştırmalarda öncü olan Selçuk Üniversitesi, bu alanda Türkiye’de ilk 16’nın içerisinde yer alıyor. Öğrencilerimiz, uluslararası standartlarda eğitim alıyor. Üniversitemiz bünyesinde yer alan bütün birimlerimiz, akredite olmak için gayret gösteriyor. Selçuk Üniversitesi mezunları, hayatlarına önceliklerini belirleyerek devam etmeli. İlk olarak anne ve babaların hayır duası ile yola çıkılmalı. Gençlerimizi, Türk-İslam idealinin temellerini de harmanlayarak yetiştiriyoruz.” diye konuştu.

rektor-aksoy-hocasi-oldugu-uluslararasi-iliskiler-bolumu-mezunlarina-diplomalarini-verdi-6.jpg

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, yurt dışında olduğu için törene katılamayan Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün 31’inci dönem birincisi Ayşenur Çınar’ın belgesini, sınıf arkadaşı Hüma Niyazkaramay’a verdi.

rektor-aksoy-hocasi-oldugu-uluslararasi-iliskiler-bolumu-mezunlarina-diplomalarini-verdi-2.jpg

Tören, kep atma seremonisiyle sona erdi.

rektor-aksoy-hocasi-oldugu-uluslararasi-iliskiler-bolumu-mezunlarina-diplomalarini-verdi-5.jpg

rektor-aksoy-hocasi-oldugu-uluslararasi-iliskiler-bolumu-mezunlarina-diplomalarini-verdi-7.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.