Buzdolabında Terleme Neden Olur? Buzdolabındaki Terleme Nasıl Geçer?

Buzdolabı sayesinde artık besinleri daha uzun süre, ilk günkü tazeliğinde muhafaza edebilmek mümkün hale geliyor.

Buzdolabında Terleme Neden Olur? Buzdolabındaki Terleme Nasıl Geçer?

Buzdolabı sayesinde artık besinleri daha uzun süre, ilk günkü tazeliğinde muhafaza edebilmek mümkün hale geliyor. Gelişmiş teknolojisi ile birlikte artık sadece içerisindeki ürünleri soğuk tutmakla sınırlı kalmayan fonksiyonlara sahip olan buzdolabı teknolojisi günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaktadır. Gelişmiş teknolojiye sahip olan buzdolaplarının kullanımı sırasında çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Özellikle de buzdolabında terleme şikayetleri Acıbadem Arçelik Servisi merkezimizde en yoğun şekilde başvuru gerçekleştirilen konulardan birisi konumunda bulunmaktadır. Buzdolabında iç veya dış yüzeyde meydana gelen terleme şikayetlerinin temel kaynağı ağırlıklı olarak kullanıcı hatalarına bağlıdır. Kullanım hatalarına bağlı olarak en yaygın şekilde görülen buzdolabı kullanım sorunlarının başında buzdolabı iç ve dış terleme gelmektedir.

Buzdolabında Terleme Nedenleri

Buzdolabında hem dahili hem de harici terleme şikayetleri gözlemlenebilmektedir. Hava içerisinde bulunan su, terlemeye yol açarak, kendisini buhar durumundan nem durumuna geçirebilmek amacı ile uygun şartların oluşması ile terleme işlemi söz konusu olmaktadır. Günümüzde buzdolaplarında söz konusu terleme şikayetlerinin oluşmasında iki ana etken bulunmaktadır. Bunların en başında havada bulunan suyun yoğunlaşması ve yoğunlaşma olan yerlerde bulunan yüzey sıcaklığıdır. Bu durum günümüzde buzdolaplarında sıkça görülen terleme şikayetlerinin ortaya çıkışında doğrudan etkili olmaktadır. Bu şekilde bir terleme şikayetinin söz konusu olması durumunda profesyonel Çekmeköy Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmektedir.

Buzdolabında İç ve Dış Terleme Nasıl Önlenir?

Günümüzde buzdolaplarında yoğun olarak görülen iç ve dış terleme şikayetleri temel olarak kullanıcı hatalarına yönelik olarak meydana gelebilmektedir. Kullanım hatalarına bağlı olarak meydana gelen bu probleme ilişkin olarak kesin çözüm sağlanması için mutlaka bu soruna yol açan ana etkenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Özelikle çok sık şekilde buzdolabı kapağının açılması ve yanı sıra buzdolabı içerisindeki havaya sürekli olarak daha sıcak olan hava girişinin gerçekleşmesi buzdolabında terleme görülmesine neden olmaktadır. Bu kapsamda buzdolabında teknik bir sorun kaynağı olarak strafor veya termostop değişimi işlemleri uzman Ümraniye Arçelik Servisi teknikleri tarafından uygulanmaktadır. Bu şekilde en kısa zaman dilimleri içerisinde cihazın terleme şikayetlerinden kurtularak, yeniden tam performanslı olarak ve sorunsuz şekilde çalışabilir duruma getirilmesi sağlanabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.