Büyükşen cinayeti neden geç çözüldü? Olaya dair çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı

Konya'da 3 yıl önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili dikkat çeken yeni iddialar ortaya atıldı. İşte o yeni detaylar...

Büyükşen cinayeti neden geç çözüldü? Olaya dair çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı

Konya'nın merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen ve eşi Necla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak öldürüldü. Çiftin kızları Büşra saldırgandan ölü taklidi yaparak kurtuldu.

Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen'in çabasıyla jandarma bünyesinde özel ekip kuruldu.

Özel ekip dosya üzerinde ve mahallede yaptığı çalışmalar sonucu operasyon için harekete geçti. Geçtiğimiz hafta gözaltına alınan 25 şüpheliden Esra Taş, sevgilisi Abdullah Başdemir (46) ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zeki Okşen, kuzeni Mustafa Okşen ile tetiği çektiği öne sürülen Afgan uyruklu Abdulhamit Uzbek tutuklandı.

YENİ İDDİALAR ORTAYA ATILDI

CNN Türk istihbarat Şefi Nihat Uludağ, Büyükşen cinayetine dair yeni detaylar paylaştı. İşte Uludağ’ın ifadeleriyle o yeni ayrıntılar:

“Gerçekten binde bir olacak bir olay. Türkiye’deki cinayet dosyalarına baktığınızda bir sebep sonuç ilişkisi görürsünüz. Fakat bu cinayette hiçbir şey yok. Rastgele öldürülmüş bir karı koca. Sevilen, sayılan bir karı-koca. Zor olduğunu söylemiştik. Bu mahallenin bir özelliği var, hepsi gri duvar ve mavi kapıdan oluşuyor. Adres yok, sokak yok. Kiralık katile de anlatırken tarif ediyorlar zaten. Kiralık katil de o karışıklıktan dolayı yanlış eve giriyor.

buyuksen-cinayeti-neden-gec-cozuldu-olaya-dair-carpici-ayrintilar-ortaya-cikti.jpg

BÜYÜKŞEN CİNAYETİ NEDEN GEÇ ÇÖZÜLDÜ?

Peki, neden bu olay geç çözüldü? Kamera görüntüsü yok, şikayet yok… Aile araştırılıyor, kız kardeş suçlanıyor, ağabey suçlanıyor… Onlardan kaynaklı bir cinayet mi diye kirli bilgi etrafa yayılıyor. Ve kamuoyunu da meşgul ediyor. Hatta büyük ağabey ile onun eşinin eşinin elinde ‘swap’ izi çıkıyor, swap izi de barut izi demek. Olaydan sonra silah kullananların elinde barut izi çıkar. Acaba katil bunlar olabilir mi diye soruşturuluyor ama onu da araştırdık; jandarma olay yerinde inceleme yapıp gidiyorlar. Daha sonra aileye ‘evde temizlik yapabilirsiniz’ deniliyor ve temizlik yapıyorlar. O barutlu halıları sarıyorlar, temizliyorlar derken, ellerine barut izi bulaşıyor. Ve olaydan parmak izi alındığında ise barut izi ortaya çıkıyor. Ama hiçbir sebep-sonuç yok.

buyuksen-cinayeti-neden-gec-cozuldu-olaya-dair-carpici-ayrintilar-ortaya-cikti-001.jpg

BABASININ TELEFONUNA SES KAYIT PROGRAMI KOYMUŞ

Doktor olan ailenin küçük oğlu Osman Büyükşen, şöyle bir şey yapmış; babası ölmeden önce telefonuna ses kayıt programı koymuş. Babanın ölümünden önce yaptığı tüm telefon konuşmaları kayıtlı zaten. Jandarma ekipleri de bu konuşmaları tek tek dinliyor ve aile içi şüphe de bu konuşmalardan gideriyor. Daha sonra aile içinde bir cinayet olmadığı kesinlikle anlaşılınca merceğe diğer evleri alıyorlar.

2021/06/26/metin-ve-necla-buyuksen-cinayeti.jpg

Esra Taş isminde bir kadın var, azmettiricilikten tutuklandı. Esra Taş, öldürülen Büyükşen çiftinin yan komşularının oğlu ile sevgili oluyorlar. Bunlar birlikte kaçıyorlar ve daha sonra Esra Taş’ın iddiasına göre, aile bunları arıyor ve ‘kaçmayın, gelin, biz sizi evlendirelim.’ diyorlar ama aile bunları daha sonra ayırıyor. Esra Taş o tarihten sonra o aileye bir öfke duyuyor. Sonraki süreçte Abdullah Başdemir denilen birisiyle ilişki kuruyor ve bu durumu ona anlatıyor. ‘Bunlara zarar vermek istiyorum’ diye duygularını açınca Başdemir de bir kiralık katil tutuyor.

2021/06/26/necla-metin-buyuksen-cinayeti-001.jpg

CİNAYETTE ÇOK ÇARPICI DETAY: BİNDE BİR OLACAK OLAY

Kiralık katil de Afgan uyruklu birisi. Başdemir’in eski çalışanı olduğu söyleniyor. Kiralık katile evin adresi yanlış veriliyor. Kiralık katil evleri karıştırıyor. İlginçtir… Katile ‘evin önünde beyaz bir doblo araç var’ diyorlar. Talihsizlik o ki cinayetin olduğu anda her iki evin de önünde beyaz doblo araç var. Bu kadar talihsiz bir cinayet.

2021/07/13/busra-buyuksene-olay-yerinde-kesif-olay-gununu-ve-nasil-kurtuldugunu-anlatti-001.jpg

Binde bir olacak olay bu cinayette gerçekleşmiş. İşte bu yüzden dolayı aslında cinayet 3 yılda çözülememiş. Daha sonra HTS kayıtlarını almışlar, WhatsApp konuşmalarını almışlar ve azmettiricilerin itirafları var ve olay çözüldü. Olayda kuşku getirecek hiçbir şey yok."

2021/07/17/konya-cumhuriyet-bassavciligindan-buyuksen-cinayeti-aciklamasi.jpg

2021/07/17/konya-cumhuriyet-bassavciligindan-buyuksen-cinayeti-aciklamasi-001.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.